Президент України Віктор Янукович вважає, що введення податку на валютообмінні операції повинно бути узгоджене з українськими громадянами. Про це він заявив в інтерв’ю виданню “Комсомольская правда в Україні”, пише “Минфин”.
– Необхідно приймати дуже акуратне і зважене рішення. Повинні бути враховані думки і інтереси всіх сторін – Національного банку, банків і громадян. Поки що єдиної думки на цей рахунок немає, – зазначив Янукович.
Нагадаємо, зараз в уряді і Нацбанку активно обговорюється необхідність введення збору від операцій з продажу готівкової іноземної валюти, який може бути встановлений на рівні 10-15% від суми.
За задумом ініціаторів нововведення, кошти будуть направлятися до Пенсійного фонду. Крім того, очікується, що введення збору повинне знизити попит на іноземну валюту і сприяти зниженню спекулятивних операцій, які чинять серйозний тиск на курс національної валюти.
Разом з тим, президент зазначив, що завдяки вжитим за часів головування Сергія Арбузова антикризовим заходам, Нацбанку поки і так вдається утримувати гривню від девальвації.
– Прогнозований курс – необхідна умова для стійкого розвитку економіки країни. Виходячи з цього я й оцінюю дії Національного банку України по утриманню стабільності національної валюти, – зазначив Віктор Янукович.
– Незважаючи на спроби проведення спекулятивних атак на гривню, оперативність і зваженість дій Національного банку дозволила зберегти її стабільність. Останнім часом на готівковому валютному ринку обсяг купівлі іноземної валюти населенням практично зрівнявся з обсягом продажу, чого не вдавалося досягти протягом багатьох років, – сказав Президент.








Коментарі закриті.