Цьогоріч озимим ріпаком засіяно понад 1 мільйон гектарів, і наразі сходи отримано на 99% площ. Найбільше посіяно озимого ріпаку у Вінницькій, Львівській, Тернопільській, Черкаській та Хмельницькій областях. Окрім того, у 2013 році планується засіяти ярим ріпаком ще 65 тисяч гектарів, повідомляють у Мінагрополітики.
– У структурі експорту вітчизняної продукції рослинництва значна роль належить олійним культурам, з яких варто відзначити динаміку поставок на зовнішні ринки українського ріпаку. Так, за 10 місяців цього року аграрії експортували майже 1,16 мільйона тонн ріпаку, що на 465 тисяч більше, ніж минулоріч. Загалом у 2012 році ріпаку експортовано на суму понад 711 мільйонів доларів, що майже на 270 мільйонів доларів більше порівняно з минулим роком, − зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
Загалом цьогоріч вітчизняні аграрії зібрали майже 1,2 мільйона тонн цієї культури, повідомив Микола Присяжнюк. Майже весь обсяг його буде експортовано. За словами Миколи Присяжнюка, у 2012 році Україна відкрила для себе нові ринки для поставок цієї культури, наприклад ОАЕ, Португалію, Італію.
– Цьогоріч найбільшими імпортерами українського ріпаку стали Польща – 304 тисячі тонн, Бельгія – 216 тисяч тонн, Франція – 183 тисячі тонн та Нідерланди – 180 тисяч тонн, − додав Микола Присяжнюк.







Коментарі закриті.