В травні поточного року обсяги виробництва легкових авто на заводі в Черкасах скоротилися в 2,08 рази у порівнянні з травнем минулого року. За офіційним повідомленням корпорації «Богдан», всього у травні 2012 року було виготовлено 815 од. (травень 2011 року – 1689 од.). Скорочення виробництва у травні по відношенню до квітня поточного року склало 1,93 рази.
Загалом за січень-травень поточного року корпорацією «Богдан» було виготовлено 6898 легкових авто, що на 6,43% менше ніж за аналогічний період минулого року (5 міс. 2011 р. – 7372 од.).
Такий результат, перш за все, свідчить про критичну ситуацію, що продовжується в автомобілебудівній галузі, на тлі відсутності державної підтримки автовиробників.
З 2010 року на українському ринку темп зростання імпорту випереджає темп зростання автовиробництва в 1,5 рази, при цьому в період 2008-2010 років доля імпорту легкових автомобілів виросла з 52% до 68%, а в 2011 році вона склала 72%, в 2010 році об’єм імпорту автомобілів до України виріс на 70% до 2009 року, в 2001 році – на 84,3%.
У 2009 році падіння автовиробництва перевищило 83% до 2008 року, і на сьогодні використання створених в Україні виробничих потужностей (корпорацією “Богдан”, “УКРАВТО”, “Єврокар”, КРАСЗ) не досягає і 20%. З врахуванням кризисних явищ, що продовжуються, компанії вимушені скорочувати працівників. На сьогодні в порівнянні з 2008 роком кількість працівників на всіх автозаводах скоротилася більш ніж на 53%.
Корпорація в черговий раз звертає увагу влади на необхідність введення заходів по захисту вітчизняного автовиробника, у тому числі запровадження додаткового мита на імпорт автомобілів, пільгового кредитування покупців на купівлю вітчизняного авто, а також впровадження держпрограми підтримки автопрому, про що неодноразово заявляли.








Коментарі закриті.