Про це повідомив журналістам голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб:

– У нас, на Черкащині, 783 тисячі гектарів землі орендують сільгоспвиробники. Так от, на сьогодні укладено вже більшу частину, 57%, соціальних угод. І якщо торік ми це робили стихійно – за бажанням виробників, то зараз такі угоди укладають усі сільські ради. Усього ми повинні укласти 1618 соціальних угод, 862 – уже фактично підписано. Сума, на яку підписано ці соціальні угоди, становить 32,7 мільйона гривень. Тобто, це допомога сільським радам в облаштуванні сіл і вирішенні інших соціальних питань.

Спочатку ми закладали в ці соціальні угоди 50 гривень з гектара, торік – фактично вийшло близько 42 гривень. Як ви знаєте, була обласна нарада, на якій генеральний директор ТОВ «Панда» Геннадій Бобов виступив з ініціативою закладати в цих соціальних угодах витрати на соціальні питання близько 100 гривень з гектара. І більшість учасників наради цю пропозицію підтримали. Сьогодні я не можу сказати, що це виконується на 100% – деякі виробники розраховують, все ж таки, на свої фінансові можливості.

Найкраще спрацювали наразі Чорнобаївський, Тальнівський і Корсунь-Шевченківський райони – тут з гектара передбачається сплачувати від 75 й понад 100 гривень.

Ця робота не припиняється. Думаю, що протягом місяця ми її завершимо. Розраховуємо отримати близько 30 мільйонів гривень додатково до бюджетів сільських рад. Тобто, це гроші, які надходять у бюджети сільських громад, і вони розпоряджаються ними відповідно до цих соціальних угод.

Від admin

Коментарі закриті.