Виплати коштів за утримання великої рогатої худоби господарствам населення будуть розпочаті з 1 червня, повідомляє пресс-служба Мінагрополітики. Про це під час брифінгу в Кабінеті Міністрів повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Він нагадав, що Кабінет Міністрів 23 квітня прийняв рішення про запровадження виплати спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за утримання ними молодняку великої рогатої худоби, який народився в їх господарствах, та його збереження.

Міністр поінформував, що у травні буде проведена ідентифікація худоби у господарствах населення та завершена підготовка до проведення виплат.

– За дорученням Кабінету Міністрів прийнято рішення протягом травня провести повністю ідентифікацію великої рогатої худоби ветеринарною службою безкоштовно, а з 1 червня приступити до виплат дотацій, – сказав Міністр.

Присяжнюк нагадав, що спеціальна бюджетна дотація виплачується за утримання молодняку ВРХ, який на момент подання фізичним особами відповідних документів у перший раз досяг певного віку у розмірі: за молодняк ВРХ 3-5 міс. – 250 грн/голову, за молодняк 6-8 міс. – 500 грн/голову, за молодняк 9-11 міс. (включно) – 750 грн/голову. У подальшому спеціальна бюджетна дотація виплачується фізичним особам за збереження молодняку ВРХ у розмірі 250 грн за кожні наступні три місяці його утримання до досягнення 11 міс.

Міністр також уточнив, що формування реєстрів фізичних осіб для нарахування дотації здійснюється сільськими, селищними, міськими чи районними у містах радами відповідно до документів, поданих громадянами.

Перелік документів максимально спрощений і включає: копію паспорта корови та молодняку ВРХ, копію паспорта особи, документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків та копію довідки про відкриття рахунка в банку.

Дотацію фізичні особи отримають через органи Казначейства на відкриті рахунки в банку (або на картки), що забезпечить прозорий механізм її виплати.

– Звичайно, це потужний крок і якщо ця програма зарекомендує себе позитивно, то уряд буде передбачати ці дотації щорічно, – додав очільник Мінагрополітики.

Від admin

Коментарі закриті.