До Великодніх свят аграрії Черкащини справилися з посівом ранніх ярих зернових культур. А до 9 травня вони планують завершити посівну. Про це повідоми на сьогоднішньому брифінгу заступник голови облдержадміністрації Олексій Головко.

Аграрії області своєчасно здійснили підживлення озимих культур – більш як на 283 тис. га ( 119% до запланованих площ) та якісно підготували грунт під посів ярих на площі більш, ніж 429 тис. га (60% до плану).
Ранні ярі зернові культури посіяно на площі 114,8 тисяч гектарів (100% до завдання). Зокрема, посіяно ячменю на площі 96 тис. га, пшениці – 7 тисяч гектарів, вівса – 3 тисяч гектарів.

Нині активно здійснюється посів більш пізніших культур. Так, зернобобові (горох) посіяно на площі 8,8 тис.га (81 %), однорічні трави – 20,1 тисяч гектарів (71%).

На 62 тис. га (36% від запланованого) вже посіяно технічні культури. Зокрема, соняшнику – на 42 тисяч гектарів (30%), цукрових буряків – 16 тисяч гектарів (39%), ярого ріпаку – 1,6 тисячі гектарів (38%) та інших технічних культур на площі 1,3 тисяч гектарів (38 %). Завершити посів технічних культур планується у межах 25-27 квітня.

На відміну від минулого року нинішньої весни планується посіяти кукурудзи на зерно на 35 тисяч гектарів більше, а площі під посів соняшника (а ця культура, як відомо, забирає з грунту велику кількість поживних речовин) навпаки, скорочено до меж, які не перевищують агротехнічних норм. Також належну увагу буде приділено й круп’яним культурам, зокрема, гречці.

Триває посів кормових культур. На 17 квітня їх посіяно на 31 тисяч гектарів (45%).

За словами заступника голови облдержадміністрації Олексія Головка, попередній стан посівів озимини можна оцінити, як добрий на 28 відсотках площ, задовільний – на 54, та слабкі і зріджені посіви на 18 відсотках площ. Поки що не йдеться про необхідність пересіву останніх.

Олексій Головко, відповідаючи на запитання журналістів, розповів їм про стан укладання соціальних угод між сільськими (селищними) радами та сільгосптоваровиробниками, плани щодо подальшого розвитку тваринницької галузі, утримання закупівельних цін на молоко та інші.

Від admin

Коментарі закриті.