Такою пропозицією поспілкуватись та розповісти про свої проблемні питання, наданою ДПА в Черкаській області, скористались 84 представники малого та середнього бізнесу Черкащини.

 

 


Відкриваючи захід,  перший заступник голови ДПА в Черкаській області Володимир Коломієць наголосив, що податкова служба області завжди відкрита для ведення діалогу з платниками податків, саме тому сьогодні він хоче почути про ті проблеми, з якими зустрілись платники єдиного податку під час переходу на нову спрощену систему оподаткування.

– З листопада 2011 року ДПА в Черкаській області розгорнута широкомасштабна роз’яснювальна робота з питань застосування нової спрощеної системи оподаткування, – зазначив Володимир Коломієць. – Так, з того місяця до січня 2012 року в усіх районах області для цієї категорії платників проводились тематичні семінари, «круглі столи», надавались консультації в телефонному режимі, під час особистого спілкування, в режимі on-line та Skype.

За словами Володимира Коломійця, в цей складний період особливий наголос було зроблено на ініційованому податківцями Черкащини в серпні минулого року сервісі «Швидка податкова допомога», в рамках якого мобільні бригади здійснювали виїзди на всі ринки регіону.
Як результат, на Черкащині кількість «спрощенців» – фізичних осіб наразі складає 30326 осіб.

Після свого виступу Володимир Коломієць запросив всіх скористатись присутністю на заході керівників профільних відділів обласної та міської податкових служб та задати свої питання.
Голова міської профспілкової організації «Солідарність» Ольга Ракова зазначила, що дуже складно виконати умови, передбачені для фізичних осіб – підприємців ІІІ групи.

– Ця група є найбільш привабливою, оскільки дає можливість юридичними особам співпрацю з «єдинщиками» відносити на витрати, проте 5%-ва ставка – це дуже багато, – наголосила Ольга Ракова, – і ми просимо податківців Черкащини допомогти та передати наші пропозиції до ДПС України.

Представник підприємців оптової бази ОПС Зоя Максимчук вважає, що незважаючи на очікуване прийняття нової спрощеної системи, податкова звітність для «спрощенців» є доволі складною.

– Кількість звітів зменшилась, проте нова звітність за своєю суттю не стала набагато простішою, – вважає Зоя Максимчук, – тому цю звітність необхідно ще спростити.

Голова обласної асоціації розвитку підприємництва Наталія Ушакова наголосила, що, не зважаючи на збільшення граничного обсягу доходу для всіх категорій фізичних осіб – «єдинщиків», ці розміри є заниженими і їх необхідно щорічно підвищувати.
Найбільше ж підприємців хвилювали питання значних штрафних санкцій за порушення нового законодавства про спрощену систему оподаткування, подання ними нової податкової декларації та декларації про майновий стан та доходи за 2011 рік.
Відповідаючи на запитання підприємців, Володимир Коломієць запевнив всіх, що безпідставно штрафні санкції в жодному разі не будуть застосовуватись, а їх розмір законодавчо регулюється, і самостійно збільшувати його податківці не мають законодавчих підстав.

– Що ж стосується наданих вами пропозицій з вдосконалення спрощеної системи оподаткування, то всі вони будуть узагальнені та передані до ДПС України, – зазначив перший заступник голови ДПА в Черкаській області Володимир Коломієць.

Незважаючи на широкий спектр питань, які порушували присутні представники малого та середнього бізнесу, їх проблематику, іноді пов’язану не з роботою податківців, всі учасники заходу дякували ДПА в Черкаській області за надану можливість поспілкуватись і висловили побажання щодо того, що іншим органам виконавчої влади регіону варто було б стати настільки ж відкритими та готовими до діалогу з громадою.

Від admin

Коментарі закриті.