За словами директора КП «Черкаситеплокомуненерго» Павла Карася, зекономити на котельнях і тепломережах можна на рівні 17-20%. Однак найбільшої економії, а відповідно і зменшення витрат, можна досягти на самому будинку.

– Це те, що вже зроблено у країнах Прибалтики, Росії, Польщі і навіть Білорусії. Ми ж відстаємо від світу. Такого стану будинків, як у нас, ніде немає, – говорить Павло Карась.

Він зазначив, що «Черкаситеплокомуненерго» є лідером в Україні щодо модернізації системи теплопостачання. Рівень заміни теплових мереж складає 15%. Цього року планують вкласти близько 60 млн. грн. у заміну труб і устаткування. Це дозволить довести рівень заміни до 23-25%. Такий відсоток заміни мереж, який є в Польщі та Прибалтиці.
Павло Карась переконаний, що енергозбереженням має займатися кожен. У бюджетних закладах – міська влада, на підприємствах і фірмах – власники, а в будинках – його мешканці. Бо саме мешканці зацікавлені у тому, щоб сплачувати менше за комунальні послуги.

– Мешканці мають створити ОСББ. Це головне. Бо саме тоді вони зможуть спільно вирішувати, куди і як краще вкладати кошти у енергозбереження. Це може бути ремонт покрівлі, утеплення фасадів чи заміна труб у підвалі. Однак справжню економію відчувають мешканці будинків, які не лише утеплили стіни, але й обладнали мережі лічильниками. У нас є багатоповерхівки, які від цих заходів отримують до 70% економії, – говорить Павло Карась.

Заступник директора КП «Служба енергоефективності» Євген Букань розповів, що із середини січня в щоденному режимі бюджетні заклади надають до комунального підприємства інформацію про те, скільки було використано холодної та гарячої води, електроенергії, тепла. Він переконаний, що саме на етапі контролю і моніторингу можна заощадити до 15% витрат.

– Попередній аналіз моніторингу показав, що деякі керівники взагалі не володіють інформацією, скільки витрачає їхній заклад. Тож про яке енергозбереження може йти мова, коли керівники шкіл і садочків не зацікавлені у цьому. З досвіду скажу, що в закладах, де ми запроваджували енергозберігаючі технології, був результат. Економія витрат досягала 30-40%, – говорить Євген Букань.

За словами В’ячеслава Гусєва, координатора програм з енергозбереження Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ, кожен може створити для себе комфортні умови у своїй квартирі чи будинку.

– Утеплення вікон і відкосів додадуть у квартирі 1-2 градуси. Більше того, не використовуйте довгих штор. В Європі довгі штори використовуються в будинках багатих людей, які здатні заплатити за опалення солідні гроші. Збільшити на 1-2 градуси тепло в оселі можна і завдяки відбивачам, які встановлюються за батареями. Також не можна батареї закривати меблями, – говорить В’ячеслав Гусєв.

Він наголосив, щоб досягти найбільшого ефекту, необхідно утеплювати будинки не шматками, а цілісно. Так роблять у Черкасах уже деякі ОСББ. Утеплення фасадів, встановлення лічильника з регулятором чи індивідуального теплового пункту, а також проведення капітальних ремонтів мереж у підвалі дозволить зменшити витрати на опалення на 30-40%, а в оселях додасться 3-4 градуси.

Від admin

Коментарі закриті.