ручка перо
     За ініціативи народного депутата України Юрія Полунєєва, Голови «Асоціації антиколекторів і правозахисників України «Ваша Надія» Федора Олексика та за широкої підтримки громадськості створено оргкомітет з підготовки та проведення «Першого Всеукраїнського з’їзду споживачів фінансових послуг».      На сьогоднішній день до його складу входять уповноважені представники більш ніж 30 громадських організацій та об’єднань, зусилля яких, в першу чергу, направлені на захист інформування населення нашої держави з питань захисту споживачів фінансових послуг. До складу Оргкомітету входять також представники професійних об’єднань ринків фінансових послуг, колекторського бізнесу, міжнародних організацій, національні та міжнародні експерти.
Перший Всеукраїнський з’їзд споживачів фінансових послуг планується провести 2-3 березня 2012 року в місті Києві. Напередодні цього заходу в регіонах України відбудуться відкриті конференції, де будуть обрані делегати від громадськості на цей з’їзд. У Черкасах проведення конференції передбачається на 8 лютого. Про це голові обладміністрації Сергію Тулубу повідомив народний депутат України Юрій Полунєєв.
Унікальність цього проекту полягає в тому, що вперше формується позитивний діалог між владою, учасниками фінансового ринку, зокрема, й міжнародними фінансовими організаціям та громадськістю.
Одним з етапів цієї роботи є проведений Міжнародний круглий стіл «Захист прав споживачів фінансових послуг: міжнародний досвід» за участю провідних світових та державних експертів, спеціалістів у фінансовій галузі за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової митної політики Світового банку, МВФ та USAID. Як результат широкого експертного обговорення, 26 грудня 2011 року у Верховній Раді України зареєстровано основні правозахисні ініціативи – законопроекти № 9593 «Про споживче кредитування» та № 9594 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення на фінансових ринках України системи захисту користувачів фінансових послуг».
     Також 1 листопада 2011 року зареєстровані в парламенті тематичні законопроекти №9379 «Про заборону надання колекторських послуг щодо фізичних осіб-боржників» та №9380 «Про тимчасову відстрочку сплати платежів за кредитними договорами, забезпеченими іпотекою у зв’язку з втратою позичальником постійного місця роботи та введення мораторію на примусове виселення з житла».

Від admin

Коментарі закриті.