Чимало черкасців влітку хоче відпочити за кордоном. Але не завжди для цього вистачає часу та коштів. Тому ми підготували добірку цікавих місцин Черкащини, куди можна з’їздити на вихідних та провести час не гірше, ніж на пляжах Туреччини. Візит до цих пам’яток – як міні-подорож – подарує фізичне і моральне розвантаження та заряд енергії. Ви, мабуть, і не підозрювали про існування деяких місць із списку, який підготувала Економіка Сьогодення.

 

Тясминський каньйон

Тясминський каньйон в Кам’янці – ландшафтний заказник місцевого значення. Круті, практично прямі скелі на лівому березі  р. Тясмин піднімаються вгору місцями на 12-15 м.
Дивовижне поєднання річки, каміння, лісів і степів створюють красиві пейзажі. Одна з найбільш мальовничих скель на березі носить ім’я А. Пушкіна.
Адреса: Черкаська область, м.Кам’янка, вул. Г. Кудрі.

 

Озеро Бучак

Озеро Бучак утворилося на місці нижнього котловану недобудованої Канівської ГАЕС. Однак, на місці недобудови дивом утворилося дивовижної краси озеро з чистою синьою водою, яке має глибину близько тридцяти метрів і заповнюється не дніпровською водою, а підземними джерелами. Тому навіть у спекотне літо вода в озері прохолодна і дивно чиста.
Місця навколо вважаються містичними. Археологи стверджують, що тут були стоянки первісних людей, є багато знахідок трипільської доби, з розташованого неподалік колодязя Рожени, за повір’ям, пили воду перші руські князі.
Адреса: Черкаська область, с. Бучак.


 

Букський каньон (Вир)

Приголомшливо живописний Буцький каньйон на Черкащині утворений високими скелястими берегами  р. Гірський Тікич.
Річка прорізала собі русло в гранітних відкладеннях, вік яких близько 2 млрд. років. Каньйон вузький (місцями 20-40 м), глибокий (до 20 м), звивистий і довгий (близько 1 км).
Починається від штучного двометрового перекату колишньої греблі ГЕС, який називають водоспадом Вир. Кам’яними напливами берегів, між якими річка біжить по порогах, можна милуватися в самому центрі села Буки, з моста через Гірський Тікич.
Збереглися руїни водяного млина XIX ст. і гідроелектростанції 1929 р. Нижче за течією знаходиться сам Вир –  глибоке місце русла річки, висвердлене вирами.
Далі можна знайти найцікавіше місце, де високі гострі скелі дуже мальовничо нависають прямо над водою, створюючи абсолютно нехарактерний для центральної України пейзаж, схожий на фіорд. Уздовж всього Буцького каньйону є зручні майданчики для пікніків.
 Адреса: Черкаська область, с. Буки Маньківського р-ну.

Парк «Софіївка»

Знаменитий парк «Софіївка» в Умані – шедевр садово-паркового мистецтва світового рівня, зразок пейзажної композиції води, землі, архітектурних споруд і скульптур.
Закладено в 1796 р графом Станіславом-Феліксом Потоцьким і подарований на день народження його дружині, красуні-грекині Софії в 1802 р.
Парк в романтичному стилі з використанням сюжетів римської і грецької міфології.
Адреса: Черкаська область, місто Умань, вул. Київська, 12-а (старий вхід – вул. Садова, 55).

 

Холодний Яр

Холодний Яр – історична місцевість уздовж однієї з приток р. Тясмин.
Там є ціла система ярів, пагорбів і балок, вкритих реліктовим листяним лісом площею 7 тис. га. У Холодному Яру росте багато рідкісних рослин.
Тут знайдені сліди всіх археологічних культур, починаючи з трипільської.
Екскурсії по Холодному Яру організують співробітники Медведівського краєзнавчого музею. Адреса: Черкаська область, с. Мельники, ур. Холодний Яр.Дуб Максима Залізняка

Дуб Максима Залізняка в Холодному Яру – один з найстаріших дубів в Україні (можливо, найстаріший). За різними оцінками, йому від 1000 до 1200 років.
Дуб-патріарх зростає на південному схилі Кириківського яру на території урочища Холодний Яр на околиці с. Буда. Це найбільше в Україні і одне з десяти найбільших в Європі дерев. Його діаметр– 8,9 м, висота – 24 м.
Стовбур шість раз вражали блискавки. Під його кроною відпочивали Б. Хмельницький, С. Наливайко, Т. Шевченко, проте названий він ім’ям М. Залізняка – ватажка гайдамацького повстання, яке діяло в цих місцях.
Біля входу в заповідник працює кафе і сувенірна крамниця.
Адреса: Черкаська область, с. Буда, ур. Кириківський яр.

   

 

Заповідник «Козацькі землі України»

Історико-етнографічний музей-заповідник «Козацькі землі України» заснував у 2006 році мистецтвознавець, історик, художник В. Недяк на кошти Шевченківської премії, яку він отримав за книгу «Україна – козацька держава».
На цей момент практично закінчено «Козацький хутір полковника Тараса Бульби»: діючі млини, стайні, кошари, хлів для волів, колодязь, комори, льох.
У музейній експозиції представлена велика етнографічна колекція. Виставлено кілька автентичних половецьких (скіфських) баб. Родзинка скансену – тварини. Вівці, корови, кози, кролі, коні, воли і буйвол пасуться на спеціально засіяному ділянці степу.
Згодом планується ресторан, готель і інша інфраструктура для відпочинку та розваг.
Адреса: Черкаська область, с. Вереміївка.

 

Заповідник «Трипільська культура»

Трипільське поселення-гігант, на базі якого в 2003 р створено Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура», знаходиться між селами Легедзине і Тальнянка.
Займає площу 450 га.
Це було найвідоміше поселення людей того часу – тут проживало до 15 тис. чоловік.
Зараз до складу заповідника входять 11 городищ в межах Тальнівського, Уманського та Звенигородського р-ну. У Легедзиному створено Музей поселень-гігантів, де представлена трипільська кераміка та інші знахідки.
Зараз створюється скансен (музею під відкритим небом), де відвідувачі зможуть пожити в реконструйованих трипільських житлах і взяти участь в археологічних розкопках.
Адреса: Черкаська область, с. Легедзине, вул. Леніна, 5.

 

Козацький хутір

Етнографічно-туристичний комплекс «Козацький хутір» неподалік від Чигирина відтворює колорит українського села козацької доби.
Центральним елементом експозиції, розташованого на околиці села Стецівка, музею під відкритим небом є Миколаївська церква XVIII ст., перенесена сюди з села Драбівці Золотоніського р-ну. Її оточують типові сільські хати: будинок старости, будинок священика, шинок, господарські будівлі.
А в центрі села споруджується Музей млинової справи. Тут зібрані 14 вітряних млинів з усіх регіонів України. Планується будівництво водяного млина.
Адреса: Черкаська область, с. Стецівка.

За інформацією сайтів Ukraine isКолоКрайРідний Край
Фото з інтернету.

Від Author 2

Коментарі закриті.