У Мліївській ОТГ нові лікарі отримуватимуть безкоштовне житло і зарплату 17 тис. грн

Мліївська громада на Черкащині робить усе можливе, аби мати найкращих медиків. Фахівцям пропонують власний будинок або квартиру, 17 тис. грн зарплати або 30 тис. грн разової допомоги, а дітям – садочок без черги. У планах також – надати автомобіль, інформує “Факти ICTV“.

Медичні сумки, холодильники для перевезення вакцин і самі вакцини, кардіограф нового покоління та меблі – громада на покращення мліївської амбулаторії торік витратила 350 тис. грн, тепер шукає сімейних лікарів.

Нагадаємо, Мліївська громада – це три об’єднаних села, понад 6 тисяч населення. Сюди потрібно три сімейних лікарі.

Нещодавно за оголошенням з Харківщини сюди приїхав лікар Андрій Макаренко. Фахівець має 15 років медичної практики, за фахом лікар-педіатр працював на швидкій, є сертифікати лікаря-анестезіолога, реаніматолога та неонатолога. Бурхливий мегаполіс вирішив змінити на тихе сільське життя:

— Достойна заробітна плата плюс можливість проживання і найголовніше – можливість бути лікарем загальної практики і сімейної медицини, якщо він вважає себе лікарем, то може реалізуватися в повній мірі, – називає переваги роботи Андрій Макаренко.

Аби привабити таких фахівців, у громаді вивчили досвід інших регіонів і додали своє. Ухвалили місцеву програму до фінансування сімейних лікарів: платять так званих “підйомних” майже 30 тис. грн. Це разова допомога. Окрім цього, оклад – 17 тис. грн – та житло.

У селі продається майже півсотні будинків. Лікар, який приїде сюди, може обрати будь-який.  Сільрада його викупить, а через 12 років житло стане власністю медика.  За бажанням лікаря це може бути квартира або приватний будинок. Бюджет громади – 37 млн грн. А середня ціна будинку в хорошому стані у громаді близько 7-12 тисяч доларів.

— Сьогодні для нас важливо не ціна будинку, а – щоб людині сподобалося, і вона почувала себе комфортно. Сільська рада 100-відсотково придбає для лікарів житло, – зазначає Василь Микитенко, голова Мліївської ОТГ. 

Від ОТГ подали проект до Міністерства регіонального розвитку на закупівлю автомобіля, аби сімейні лікарі їздили на виклики не рейсовим автобусом, а службовим авто. І чекають ще двох медиків

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.