Черкаські безробітні можуть пройти співбесіду з роботодавцем в режимі он-лайн

З року в рік Черкаська обласна служба зайнятості впроваджує нові підходи, зокрема використання відеорезюме, відеопрезентацій роботодавців та його вакансій. Про це під час прес-конференції щодо діяльність обласної служби зайнятості у 2018 році, визначення пріоритетів на 2019 рік та застосування впроваджених он-лайн сервісів у роботу розповів директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко журналістам провідних місцевих засобів масової інформації.

Він, зокрема, повідомив, що нині на офіційному Ютуб-каналі Черкаського обласного центру зайнятості сформовано базу даних вакансій та резюме, використовуючи яку, роботодавці можуть підібрати потрібний персонал, а пошукачі роботи – ефективно презентувати себе роботодавцю та знайти постійне місце працевлаштування. Так, в базі даних налічується майже 450 відеорезюме пошукачів роботи.

Роботодавці регіону надали близько 200 відеовакансій за різними професіями та спеціальностями. Наприклад, маємо відео таких вакансій як: швачка, складальник взуття, менеджер, модельєр, перукар, психолог, полірувальник, касир, овочівник, кролівник, зоотехнік, мікробіолог, продавець, монтер, бармен, вишивальник, водій, рятувальник тощо.

Використовуючи цей сервіс можна ознайомитися з діяльністю та умовам роботи підприємств регіону. На цей час розміщено близько 20 відеопрезентацій роботодавців, зокрема, це ПРаТ «Миронівська птахофабрика», НСП «Епіцентр К», Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба, ТОВ «Венбест», КП «Черкасиводоканал», обласна бібліотека ім. В. Симоненка, ТОВ «Манеж-Декор», залізнична станція Черкаси ПАТ «Українська залізниця», ПАТ «Укрпошта», ТОВ «Нібулон». Презентують свою роботу також представники малого та середнього бізнесу та іноземні інвестори. Одним із таких є японське підприємство «Фуджікура». Для вирішення кадрових питань звертаються до мешканців інших регіонів.

“Використовуючи нові технічні розробки служби зайнятост,і є можливість здійснювати проведення он-лайн співбесід як з роботодавцями так і з пошукачами роботи. Ця послуга швидка, зручна та корисна, як для безробітного так і для роботодавця, оскільки за сприяння фахівців служби зайнятості роботодавець може напряму поспілкуватися з потенційним працівником, який у свою чергу має змогу в ході переговорів з’ясувати всі питання щодо майбутнього працевлаштування. Тобто потенційному претенденту на роботу непотрібно їхати безпосередньо на підприємство, а достатньо пройти співбесіду в режимі он-лайн. Це економія і часу і коштів. Таких заходів проведено більше 2,3 тис. за участю близько 1,3 тис. роботодавців”, – повідомив Григорій Дендемарченко.

Вже більше року по всій Україні діє «гаряча лінія» державної служби зайнятості. Всі питання, стосовно реєстрації в службі зайнятості, надання послуг роботодавцям та інші консультації, можна отримати за єдиним безкоштовним номером – 0 800 50 99 66. На регіональному рівнях функціонують відповідні «гарячі лінії», при зверненні на які фахівці профільних відділ служби зайнятості нададуть консультації з питань, які цікавлять громадян.

Минулого року в роботу служби зайнятості запроваджено новий механізм в обслуговуванні клієнтів, які шукають роботу, а саме профілювання безробітних на засадах кейс-менеджменту.

“Це поділ безробітного населення на окремі профільні групи залежно від ризику їхнього перебування в стані довготривалого безробіття. Чому виникла така потреба? До служби зайнятості звертаються різні категорії незайнятого населення – одні мають значний досвід роботи, інші лише закінчили навчальний заклад , у частини незважаючи на достатній досвід роботи професія чи спеціальність втратили актуальність. Тому, щоб досягнути головної мети – якнайшвидшого їх працевлаштування, потрібно забезпечити індивідуальний підхід до кожної людини з урахуванням досвіду роботи, потенціалу, а також рівня мотивації до працевлаштування. Тобто комусь потрібно пройти професійне навчання, профдіагностику, а комусь достатньо запропонувати вакансії для подальшого працевлаштування”, – пояснив очільник обласно служби зайнятості.

Для окремих категорій безробітних (люди, які належать до соціально вразливих верств населення: одинокі батьки, особи, які мають малолітніх дітей, особи з інвалідністю, військовослужбовці, які захищали Східні рубежі нашої країни), які потребують допомоги не лише в період працевлаштування, а й в подальшому, ми здійснюємо їх соціальний супровід за їх згодою протягом 6-ти місяців.

Фахівець служби зайнятості, у разі потреби, надає консультації, психологічну підтримку, тримає на контролі процес адаптації людини на новому робочому місці, надання та дотримання роботодавцем пакету соціальних послуг, створення належних умов.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.