Черкасцям розповіли про реорганізацію шкільних медичних працівників

Медичні сестри і фельдшери, які працюють у черкаських школах та дитячих садочках, і далі продовжуватимуть виконувати свої функції. Про це у «Фейсбуці» повідомив директор департаменту охорони здоров’я і медичних послуг Олег Стадник, інформує “Прочерк“.

Щоправда, зміниться підпорядкованість частини цих фахівців.

Що стосується медсестер, які працюють у дошкільних закладах, їх реорганізація не торкнеться зовсім: вони, як і раніше, працюватимуть у штаті дитсадків.

Натомість шкільні медсестри та фельдшери, які наразі отримують зарплату в міській дитячій лікарні, надалі числитимуться працівниками своїх шкіл. «Ми будемо вводити у власний штат таких самих працівників із такими ж функціями, – сказав у коментарі виданню vikka.ua директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради Сергій Воронов. – Реорганізація відбуватиметься із 1 квітня. Тож зараз ми підготуємося та будемо просити додаткові гроші для введення таких працівників в штат нашого департаменту».

Що ж до педіатрів, які працюють у школах, то, як твердить Олег Стадник, їм доведеться перейти на роботу в міські центри надання первинної медичної допомоги, де зарплата значно вища (щоправда, і роботи теж додасться).

Усі ці зміни пов’язані з тим, що в результаті реформи охорони здоров’я держава фінансуватиме не посади медичних працівників, а надання ними медичних послуг – обстежень і консультацій за результатами обстежень. Такі послуги надають (а отже, отримуватимуть за це кошти) лише сімейні лікарі, терапевти і педіатри, з якими пацієнти уклали декларації. Отже, шкільні медики, які не здійснюють обстежень і не надають відповідних консультацій, у такому разі залишилися б без фінансування. Щоб цього не допустити, місто й переводить їх у штат освітніх закладів.

За словами Олега Стадника, на маленьких пацієнтах згадані зміни жодним чином не відіб’ються.

Багатьох черкащан турбувало, чому шкільні медичні сестри видають на руки школярам копії форми 063 з інформацією про щеплення. Це не пов’язано з жодними реорганізаціями. Форму 063 батькам слід передати тим педіатрам (сімейним лікарям), із якими вони уклали декларацію. Інформація про щеплення необхідна лікарям для кращого надання медичних послуг.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.