На відомого письменника квитки дорожчі, але люди прийдуть, бо знають, що отримають задоволення, – Людмила Фіть

Черкаси впевнено крокують шляхом культурного розвитку завдяки різноманітним івентам, що влаштовують громадські діячі. Про те, як організувати культурну подію, зокрема зустріч із сучасним українським  письменником, як правильно застосувати рекламу та розрахувати затрати, Економіка сьогодення поспілкувалася з лідеркою молодіжної громадської організації «Книжковий Маестро» Людмилою Фіть.

Нагадаємо, на рахунку цієї «культурної спілки» два Черкаських книжкових фестивалі та десятки успішних презентацій відомих авторів.

За якими характеристиками ви обираєте письменника, щоб запросити до Черкас?

—     У нас немає такого розуміння як «треба» чи «не треба», адже кожен письменник по-своєму цікавий. Ми поділяємо наших гостей так: «легше зібрати аудиторію», «важче зібрати аудиторію». Ми відповідаємо собі на запитання, чи буде якийсь фінансовий зиск, чи є цей письменник комерційним для нас. Уже відразу розуміємо, що є два варіанти: або подія точно покриє витрати, або для цього треба буде дуже постаратися.

Які «розрахунки» проводите, щоб зрозуміти, чи покриє подія витрати?

—     Відразу можу сказати, що це не залежить від популярності письменника. Адже є відомі й цікаві особистості, на яких ми зможемо зібрати 200 людей без проблем, але й  фінансові витрати будуть більшими. Через це співвідношення ми або не покриємо затрати, або доведеться вартість квитка робити  «захмарною» – тоді кількість відвідувачів зменшиться.

Яким є ідеальний письменник, що збере достатню кількість гостей на подію?

—     Я б могла сказати просто «відома людина», але знаменитий у світі чи в Україні – не означає відомий в Черкасах. Тому, в ідеалі ця особа повинна бути медійною, «світитися по телику». Якщо проаналізувати минулі зустрічі з письменниками, то додаткові характеристики –  чоловік віком до 30-ти років. Адже переважно наша аудиторія жіноча.

Коли зустріч запланували, які питання вирішуєте найпершими?

—     Насамперед, знаходимо відповідний зал для проведення презентації. Якщо сумнівів щодо фінансової вигоди немає, то обираємо Черкаський художній музей або зал в кінотеатрі «Салют». Є й інші варіанти: театр-студія «Protest», різні кафе, бібліотеки.  Далі розпочинаємо рекламну кампанію. Для того як саме діяти, треба проаналізувати, чи нам потрібно розповісти людям, ХТО завітає до Черкас, чи просто максимально поширити інформацію про саму подію. Адже є письменники, яких люблять: якщо черкасці дізнаються – точно прийдуть. А є «невідомі» тут:  люди почують про подію, але не знатимуть, чому варто піти на неї. У другому варіанті нам, окрім реклами зустрічі, треба ще й письменника піарити.

Які методи реклами використовуєте?

—     Ми ведемо сторінки в соцмережах Facebook та Instagram. Зокрема, у першій створюємо подію; викладаємо різні види постів, щоб зацікавити потенційну й цільову аудиторію, замовляємо таргетовану рекламу. Також активно співпрацюємо зі ЗМІ, дбаємо про інформаційне забезпечення події. Використовуємо друковану рекламу, тобто: оголошення, афіші і т. п. Також робимо SMS- та email-розсилання про подію. У нашій практиці переважають безкоштовні методи реклами, адже сумлінна праця і хороша тактика інколи дієвіші за гроші. Звичайно, нам легше, тому що до нашої команди входять люди зі ЗМІ чи друкарств, які інколи можуть надати послуги безкоштовно.

Які витрати «лягають на плечі» організації?

—     Якщо особисто запрошуємо письменника, то ми дбаємо абсолютно про все: проїзд, проживання, харчування. Якщо письменника запропоновує його видавництво, то за ці речі відповідає теж воно. Другий варіант, звичайно, вигідніший. Адже ціна на квиток в обох випадках була б  однакова.

Від чого залежить вартість квитка?

—     Вона приблизно завжди одна й та ж сама. Наведемо приклад  двох маловідомих письменників: одному треба оплатити дорогу з Києва, а іншому – з Одеси. Різниця між квитками – близько 200 грн. Черкасці цього не знають, вони просто бачать перед собою людей , про яких відомо їм небагато і відповідно не проінформовані, чим цікаві ці особи. Ми ж не можемо сказати відвідувачам: «Просто ось цей живе далі, дорога дорожча, тому квиток на подію теж». Може така тактика економічно неправильна, але логічна, як для громадської організації, що працює для людей.

Яка основна вартість квитка? За яким принципом діють знижки?

—     Основна ціна – 50 грн, для студентів – 35 грн. У день події  робимо 70 грн, аби черкасців заохотити придбати квитки раніше. Часто, аби розширити свою аудиторію в соцмережах, ми проводимо конкурси та розіграші безкоштовних квитків чи знижок на книгу певного автора.

Чи були квитки на подію колись дорожчими?

—     Є, звичайно, випадки, коли вартість більша – і це не впливає на кількість відвідувачів. Бо своя цільова аудиторія у письменника вже є тут. Це стається тоді, коли гість приїжджає до Черкас більше трьох разів, яскравим прикладом є Макс Кідрук. З кожним роком його особа стає популярнішою, цього року він завітає 5-го листопада, і я абсолютно спокійна за продаж квитків по 80 грн. Ніби й дорого, але люди прийдуть, бо знають, що отримають задоволення.  Це, до речі, те становище, коли треба розпіарити не письменника, а його приїзд.

Що робите в ситуаціях, коли подія вже близько, а придбаних квитків зовсім мало?

—     Добре працює «сарафанне радіо». Кількість тих, хто знає нашу організацію та з задоволенням ходить на заходи, на щастя, зростає. Більшість тих, хто відвідує презентації, ми знаємо або особисто, або через когось. Людей треба підштовхувати . Ми просто починаємо ще більше про це говорити, посилюємо рекламу. І це працює!

Що порадите людям, які хочуть влаштувати подію вперше?

—     Не боятися!  А щоб страху було менше, треба все гарно продумати, особливо рекламну кампанію: по пунктах і датах усе розписати. Не буде зайвим прочитати декілька книг, статей, відвідати можливо якісь тренінги на тему організації заходів.

 

Анна Тиха, Економіка сьогодення

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.