Чи підвищаться ціни на городину в Черкаській області

На відміну від минулого року цей рік важко назвати неурожайним. Катеринопільські селяни скаржаться, що такого “лиха” у них ще не було: весною від плодів ламалися черешні, а літом сливи, груші та яблуні.

− Скільки яблук вродило, що це кошмар! Гілля ламається. Вже й обривали, й обтрушували, і дощ багато оббив, а гілля все рівно додолу звисає. З груші й сливи вже гепнуло кілька гілок, бо дуже крихкі. Не винищив снігопад, то плоди доламають. І що з ними робити, тими яблуками? Якби зимові, та коли б ще не червиві, то склали б на зберігання. А так! Збираю та на гноярку виношу, от і весь толк, − скаржиться баба Марія з Гуляйполя, — Така ж ситуація по всьому району. Свої яблука гноїмо, бо не звикли обробляти від шкідників, а потім польські купуємо у три дорога.

Картопля цього року вродила на славу. Однак і тут не без нарікань:

− Садив у три заходи. До Пасхи, після та ще пізніше. Вродила та, ріст якої співпав з періодом дощів. Інша така собі: курям насміх. А ще оказія – дев’ять рядків хробаки з’їли, одне лушпиння лежить. Тепер треба мізкувати, як їх вивести, − бідкається Василь із Катеринополя.

Ціна за відро картоплі нині коливається від 50 до 65 гривень.

− Залежить від сорту: чи смачна, чи м’яка, чи тверда, чи не погризена. Все враховується. Є така, що її навіть худоба їсти не хоче, не те, що люди. А в мене смачна, розсипчаста, швидко розварюється ! − пояснює торговка. − То й коштує не дешево.

Загалом лідером із подорожчання в цьому році виступає морква – аж 12 гривень за кілограм. Буряк – по 8. За перець правлять 12-14. Але, що той, що інший, − не вищий сорт. Баклажани по 14. Цибуля − 8-10, капуста – 9. Найдешевше нині коштують помідори − по 5 гривень, але підлякують, що останні. Кавуни теж по 5, хоч обіцяли здешевлення. Недавно у місцевих сільгоспвиробників можна було придбати куди смачніші по 3,50. Огірки на базарі не впантруєш, у магазині – по 10 гривень.

− На що чекати далі: дешевшатиме на осінь городина чи дорожчатиме? – цікавимось.

− Пальне подорожчало, то, мабуть, все подорожчає, − пояснюють продавці.

Ріст долара й цін на пальне катеринопільчани відчули відразу.

− Буквально за день-два усе “попідскакувало” на 1-1,5 гривні – макарони, хліб, крупи. Але найбільше вразила ціна на борошно. Тижнів два тому за 50-кілограмовий мішок правили 430 гривень. А тепер хочуть 590. Хоч − плач, хоч – купуй, − скаржиться катеринопільчанка Галина, у якої пенсія 1500 гривень.

Тим часом, директор асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко, за інформацією видання “Чесно”, підрахував, що для приготування борщу на Черкащині потрібно мати, як мінімум 102 гривні. Для цього взяли “найпростіший” рецепт: свинина – 600 гр, картопля та буряк – по 500 гр, капуста – 300 гр, морква та цибуля – по 200 гр, томатна паста – 3 столові ложки, вода питна – 3,5 – 4 л, лавровий лист, сіль, перець – за смаком, сметана – 250 гр.

− Нічого собі борщик: 600 гр свинини! − дивуються окремі катеринопільчани. − Та ми такий і на свята не їмо. Ото кісточок накидали або шматок курятини, та й усе! А здебільшого – взагалі без м’яса…

За інформацією “Вісті Черкащини“.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.