У Черкаській області захворюваність на хворобу Лайма зросла на 66,9%

За результатами щомісячного моніторингу захворюваності на особливо небезпечні інфекції, який здійснює Черкаський обласний лабораторний центр, захворюваність на хворобу Лайма на Черкащині зросла на 66,9%.
На території Черкащини зареєстровано 364 випадки захворювання на хворобу Лайма проти 218 за аналогічний період 2017 року. Особливо небезпечна інфекція присутня на 18 адміністративних територіях області.

«Кількість захворювань у місті Черкаси становить 47,8% від усіх захворювань в області. Високі показники захворюваності на хворобу Лайма реєструються в Канівському, Корсунь-Шевченківському, Городищенському та Кам’янському районах», ― зазначається на сайтіЧеркаського обласного лабораторного центру.

Довідково:

Хвороба Лайма або кліщовий бореліоз ― це інфекційне захворювання, збудником якого є спірохети. Найменування своє хвороба отримала завдяки містечку Лайм у США, де вперше почала вивчатися в 1975 році. Передається хвороба за допомогою укусу зараженого спірохетами кліща.

Ця інфекція з’явилася нещодавно, та за темпами поширення вона на другому місці після СНІДу. Хвороба зустрічається практично скрізь, оскільки в кожній лісовій місцевості водиться кліщ, її носій. Вільні від кліщів лише хвойні ліси.

Хвороба Лайма ― дуже підступна, її початок нічим не відрізняється від звичайної застуди. Після інкубаційного періоду на місці укусу кліща з’являється невелика червона пляма, що досить швидко збільшується. Згодом хвороба переходить у серйознішу стадію, вражає нервову систему, серце, нирки, печінку, суглоби.

Щоб уникнути зараження хворобою Лайма варто максимально убезпечити себе під час відпочинку на природі, особливо під час перебування в лісистій місцевості. Зокрема, вдягатись в одяг, що залишає якомога менше незахищених ділянок, штанини заправляти у взуття, опускати рукави та піднімати комір.

Коментування та розміщення посилань заборонено.

Комментарии закрыты.